3
Kasım

Yazıcı Dünyası Yazıcı Alırken Nelere Dikkat etmeliyiz? Yazıcı Çeşitleri nelerdir?

Yazan: Alparslan  |  Kategori: Yazıcı Dünyası  |  Okunma: 2.338 views
Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yazıcı alırken hangi özellikler olmalı, nelere dikkat etmeliyiz gibi sorularla çok karşılaşıyoruz. İnanın bu araba almak gibidir. Her şeyine bakarsınız ama aldıktan sonra sizin için en önemli özelliği yakıtı olur. Bizcede yazıcı için en önemli özelliği kartuş bulunabilirliği ve dolum kolaylığıdır. Şimdi inceleyelim…

Piyasa 3 çeşit yazıcı mevcuttur.

– Dotmatrix denilen iğne vuruşlu yazıcılar: Bu tür yazıcıları genelde fatura gibi alt nüshasına geçilmesi istenen carbon kağıtları kullanan kişiler tercih eder. Genelde marketler, alışveriş yerleri vs. Şerit kullanılar. Dolum olmaz.

–  Deskjet ve inkjet yazıcılar: Bu tür yazıcılar kartuşlu yazıcılardır. Fiyatları itibariyle ucuz olmalarından dolayı şu an en çok kullanılan yazıcılardır. Kartuşları dolum olur. Mürekkeple doldurulur. Dolum fiyatları 5 tl ile 10 tl arasındadır. Sıfır kartuşlar 30-100 tl arasında değişir.

– Laser yazıcılar: Toner kullanan yazıcılardır. Tonerleri tozla dolar. Dolum fiyatları ilk seferde çip kırılır. onlar birlikte 45 TL civarındadır.

Yazıcı çeşitlerine baktıktan sonra dediğimiz gibi şimdide yakıt işine bakalım. Bu konuda en çok kullanılan marka HP dir. HP yazıcıların kartuşları kolay dolar, tonerlerinde çipin kırılması gerekir. Son dönemde çip derdi olmayan yazıcı brother dır. Laser yazıcı alacak olursanız Brother ları sormanızı tavsiye ederiz.

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın