Vanda ikinci Deprem

Ülkemizin güzel şehirlerinden VAN ın üzerinden kara bulutlar malesef kalkmıyor. Bu gece bir artçı daha oldu ve hasarlı binalar bu artçı ile yeniden yıkıma uğradı. AN’da bu gece meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.6 büyüklüğündeki deprem ve ardından gelen 4.5 ile 3.7 büyüklüğündeki artçı şoklar yıkıma neden oldu. 2’si otel 25 bina yıkıldı. Kısa sürede enkazlara ulaşan arama-kurtarma ekipleri çalışmalarına devam ediyor. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, deprem sonrası 20 kişinin kurtarıldığını, 5 kişinin ise hayatanı kaybettiğini açıkladı.Sabah saatlerinde AFAD’dan yapılan son açıklamada 7 kişinin hayatını kaybettiği, 23 kişinin ise enkaz altında çıkarıldığı belirtildi.

Van ve Erciş’te büyük yıkıma neden olan 23 Ekim’de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından bölge artçı sarsıntılarla beşik gibi sallandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Entitüsü’nden merkez üssünü Edremit olarak saptadığı, saat 21.23’te meydana gelen deprem halkı sokağa döktü.

29 ARTÇI SARSINTI OLDU

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi verilerine göre, Edremit merkezli 21.23’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin ardından, geçen 5 saat süre içerisinde merkez üssünün çoğunluğu Edremit olmak üzere Van’da 29 sarsıntı kaydedildi.
Depremlerin büyüklükleri, 2.6 ile 4.5 arasında ölçüldü.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*