Tarsus Kurban Fiyatları 2012

2012 Kurban Bayramında Kurbanlık fiyatları netleşti. Tarsus Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kurban satış fiyatları ve kesim yerlerini belirledi.
Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Zabıta Müdürü Ramazan Gözener, Mersin Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mehmet Akdoğan, koyun ve keçi yetiştiricilerle birlikte yapılan toplantıda kurban satış fiyatları belirlendi.
Buna göre, koyun kg. 12.50 TL., keçi 11.50 TL.ve büyükbaş hayvan için ise 10.50 TL. fiyat belirlendi.
Koyun, keçi yetiştiricileri ve birlik başkanıyla birlikte yaklaşan bayram için kurban fiyatlarını belirlediklerini belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, vatandaşların kurbanlarını bu fiyatlar üzerinde yapabileceğini söyledi.
Şehir içerisinde, meskun mahalde adaklık veya kurbanlık hayvan satışına kesinlikle vermeyeceklerini belirten Başkan Kocamaz, tespit edilen yerlerde satış ve kesim yapılabileceğini ifade etti.
Kurallara uygun, hijyenik ortamda satış yapılabilmesi için 5 ayrı noktayı belirlediklerini ifade eden Başkan Kocamaz, 2 ayrı noktada kesim yapılabileceğini söyledi.
Kurban satış fiyatlarını hayvan yetiştiricileriyle birlikte aldıklarını vurgulayan Başkan Kocamaz, koyun kg. 12.50 TL., keçi 11.50 TL.ve büyükbaş hayvan için ise 10.50 TL. olarak belirlendiğini kaydetti.
Başkan Kocamaz, satışların ise 82 Evler Mahallesi’nde Buğday pazarı yanı, Gaziler Mahallesi Mavi Bulvar üzeri Belediye Dershanesi yanında bulunan alan, Kırklarsırtı Mahallesi İclal Ekenler Lisesi karşısı, Kavaklı mahallesi hemzemin geçidi yanı (Şehir Mezarlığı karşısı) ve Yunus Emre Mahallesi Karabucak mevkii civarında yapılacağını söyledi.
Başkan Kocamaz, kesimlerin ise Belediye Mezbahane ve Gaziler Mahallesi Mavi Bulvarı üzerinde bulunan Belediye Dershanesi yanında ücretsiz olarak yapılacağı belirtti.
Başkan Kocamaz, 22 Ekim 2012 Pazartesi gününden itibaren satış yapılabileceğini söyledi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*