Türkiye hollandayı yenerse ne olur?

turkiye-hollanda

Yarınki maçta Türkiye Hollandayı yenerse neler olacak?

A Milli Takimimiz, 2014 Dünya Kupasi Avrupa Elemeleri D Grubu’ndaki 9. maçinda Estonya’yi deplasmanda 2-0 yenerek Brezilya’ya gitme umudunu sürdürdü. Bu galibiyetle puanini 16’ya çikaran Türkiye, Macaritan’in Holanda’ya 8-1 yenilmesiye grupta 2. siraya yükseldi. Andorra’yi deplasmanda 4-0 maglup eden Romanya da puanini 16’ya çikardi ve Türkiye’nin ardindan 3. siraya yerlesti.
Son maçlar Sali günü oynanacak. A Milli Takim, Istanbul’da Hollanda’yi agirlayacak. Türkiye, Portakallari yenerse çok büyük olasilikla play off’a kalacak. Yani artik ipler elimizde…
Olasiliklar
Hollanda hezimetiyle 14 puanda kalan Macaristan, gruptaki son maçinda Andorra ile karsilasacak. Ancak puan olarak Macaritan’i geçtigimiz için Hollanda’ya karsi galip gelmemiz durumunda Macarlar için Brezilya rüyasi bitecek.
Bu durumda Türkiye için en önemli maç Romanya-Estonya olacak. Türkiye ile ayni puanda olan Romanya’dan avarajimiz 4 gol daha iyi. Çünkü puan esitligi durumunda Dünya Kupasi Elemeleri formati nedeniyle genel averaja bakilacak. Millilerin 1 golü farkla Hollanda yenmesi durumunda Romanya’nin gruptan çikmak için Enstonya’ya en az 6 farkla yenmeye ihtiyaci olacak. Çünkü ikili avarajda da Türkiye, Romanya’dan üstün…
Macaritan’in gitmesi ise Türkiye ve Romanya’nin puan kaybetmesiyle mümkün olacak.
Grupta son durum

Takim O   G   B   M   A   Y   P
1-Hollanda  9  8  1  0  32  5  25
2-Türkiye  9  5  1  3  16  7  16
3-Romanya  9  5  1  3  17  12  16
4-Macaristan  9  4  2  3  19  20  14
5-Estonya  9  2  1  6  6  18  7
6-Andorra  9  0  0  9  0  28  0

Son maçlar
D Grubu’nda 15 Ekim Sali günü TSI 21.00’de oynanacak 10. ve son maçlarin programi söyle:
Türkiye – Hollanda
Romanya – Estonya
Macaristan – Andorra
Ermenistan, Türkiye’ye çalisti
Bu arada, Ermenistan – Bulgaristan maçidan da Türkiye2ye senindirici haber geldi.
Ermenistan – Bulgaristan maçindan önce bunlarin gerçeklesmesi bile play off oynamamiza yeterli olmayabilirdi ancak o ihtimal ortadan kalkti. Ermenistan, Bulgaristan’i 2-1 yendi, Bulgarlar 13 puan ve maç fazlasiyla ikinci sirada kaldi. Ermenistan da 12 puana yükselerek play off umutlarini sürdürdü.
Milli Takimimiz, Hollanda maçini kazanirsa bu iki takimdan daha iyi puana sahip olacak ve ikinci olmasi halinde en iyi ikinciler klasmaninda rakiplerini geride birakacak.
kaynak:trtspor

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*