Tarantino üzerine düşünceler

Quentin Tarantino  “Pulp Fiction” ve “Kill Bill” gibi artık kült olmuş yapıtlarıyla hafızalarımıza yer etmiştir. Belirli bir jenerasyonun hayran olduğu bir isimdir Tarantino. Tarantino ‘nun filmlerinde verdiği mesajlar ve sunuş biçimi belkide eleştrel anlamda çoğu zaman gündeme gelmiştir. Son olarak Connecticuttaki olay birkez daha gösterdiki ABD de her katliam sonrası filmlere göndermeler bitmek bilmiyor. Bu konuyla ilgili haber şu şekilde; Tarantino’nun aşırı derecede şiddet içeren, kölelikle ilgili Western tipi yeni filmi “Django Unchained“in tanıtımında konuşan Foxx, ilkokul saldırısını işaret ederek, “Bu türü şiddet olaylarında eğlence sektörü de üzerine sorumluluk almalıdır” dedi.

“FİLMLERİMİ SAVUNMAKTAN BIKTIM”

“Pulp Fiction” ve “Kill Bill” gibi yüksek dozda şiddet ve kanlı sahneler içeren filmleriyle tanınan Tarantino ise ABD’de her katliam şoku yaşandığında filmlerini savunmak zorunda bırakılmaktan bıktığını söyledi. “Trajediler gerçekleşir” diyen yönetmen cinayetleri gerçekleştirenlerin suçlanması gerektiğini belirtti.

Foxx’un rol arkadaşı Kerry Washington, “Django Unchained” filmindeki şiddetin izleyicileri, köleliğin acımasızlığı hakkında eğitme amacı taşıdığını dile getirdi.

Geçen cuma Connecticut’taki Sandy Hook İlkokulu’na giren Adam Lanza isimli silahlı saldırgan, 6-7 yaş arası 20 çocuğu ve üçü öğretmen altı yetişkini öldürüp ardından intihar etmişti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*