Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları

Dask - Zorunlu Deprem Sigortası ve Hesaplaması
Dask - Zorunlu Deprem Sigortası ve Hesaplaması

Van depremiyle birlikte Zorunlu Deprem Sigortası konusunda yine bir uyanış oldu. Malesef bizim yaşam şeklimiz bu. İllaki bir sorun olacak sonra çözümler arayacağız. Deprem sigortasıyla ile merak ettiklerinize cevap olacak bilgileri sunmaya çalışalım.

Zorunlu Deprem Sigortası, genel anlamda, belediye sınırları içinde kalan meskenlere yönelik olarak oluşturulan bir sigorta sistemidir.
587 sayılı Zorunlu Deprem sigortasına İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin ikinci maddesi hükmü gereğince kapsamda bulunan binalar şunlardır:

Tapuya kayıtlı ve özel mülkiyete tabi taşınmazlar üzerinde mesken olarak inşa edilmiş binalar, 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamındaki bağımsız bölümler, Bu binaların içinde yer alan ve ticarethane, büro ve benzeri amaçlarla kullanılan bağımsız bölümler, Doğal afetler nedeniyle devlet tarafından yaptırılan veya verilen kredi ile yapılan meskenler.

Yukarıdaki koşullara uyan, kat irtifakı tesis edilmiş binalar, tapuda henüz cins tashihi yapılmamış ve tapu kütüğünde vasfı “arsa vs.” olarak görünen binalar, tapu tahsisi henüz yapılmamış kooperatif evleri için de Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılması gerekmektedir. Henüz bağımsız tapusu olmayan meskenlerin sigortası, sigorta ettirenin beyanına dayanarak ve arsa tapusuna ait bilgilerle yapılabilmektedir.

Fiyatların hesaplanışı bölgesel olarak değişmektedir. Burda belirleyici olan haliyle risk durumudur. Aşağıdaki linkten dask hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Dask Hesaplama, Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatı Hesaplama için TIKLAYIN

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*