Prostatit Belirtileri ve Prostatit Tedavisi

Prostatit Hastalığı
Prostatit Hastalığı

Prostat iltihabı konusunda yaşayan biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Prostat iltihabına genel olarak prostatit deniyor. Tam net olmamakla birlikte askerlik sonrası bende başladı. 2 defa antibiyotik kullandım. İlaçların isimlerini vermek burda uygun olmasada creavit i yazmam lazım. Doktorumun yazdığı 2 antibiyotikte durumumu geçici olarak düzeltti biraz rahatlattı. İlk yaşadığım belirtiler, idrarda yanma, cinsel ilişki sonrası yanma, işeme hızımın yavaşlaması, idrarımı yaptığım halde bitmemiş hissi vs… Doktorum baharatlı, çok eşki, acılı şeylerin beni rahatsız edeceğini söyledi. 

Uzun zamandır normal hayatımı devam ettirirken. Soğuk bir suya serinlemek üzere girdikten sonra yeniden nüksetti. Şimdilerde yeniden antibiyotik kullanıyorum. Teorik olarak kronik prostatit in tedavisi olmadığı söylendi. Çünkü prostat yapısı itibariyle antibiyotiklerin nüfus etmesi çok zormuş. Yaşım 40 ultrason testinde prostat ağırlığımın 13 gr olduğu söylendi ve bu değerin yaşıma göre normal olduğu doktorum tarafından belirtildi. Üzülüp kendimi hırpalayacak birşey yok. asıl bir şeker hastasının uyması gerektiği kurallar olduğu gibi prostatit i olan kişilerde belirli ilkelere uymak zorundadırlar. Örneğin sıcak su ile temizlenme vs…

İlaçlarımı kullandıktan sonra işeme hızımın yavaşlığı konusundada işeme testine gireceğim. Böylece doktorum idrar kanallarımda daralma varmı onu yorumlayacak. Tabiki bu 15 günlük antibiyotik tedavisi sonrasında olacak. Üretra darlığımı yoksa prostatit sonrasımı yavaşladı o netleşecek. Yine sonucu burada yazacağım.

Sonuç: Prostatit tedavisi uzun ve eziyetli bir tedavi. Bu prostatit in sert ve antibiyotiklerin zor nüfus edeceği yapısından kaynaklandığını doktorlarmızdan öğrendik. Artık bunla yaşamaya çalışmalı ve tedavi aramaya devam etmekten başka yol yok…

Geçmiş olsun…. Paylaşmak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazarsanız tecrübelerimizi paylaşmış oluruz.

Not: Yorumlar Kesinlikle yorum sahibini bağlar. Sitemiz yorumların içeriğinden sorumlu değildir. Küfür vs şeyleri ve direk olumsuz kişi, kurum ve markaları rencide edecek şeyleri zaten yayınlamıyoruz.

40 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*