kalbim ağrıyor ne yapmalıyım?

kalp ağrısı, kalp krizi
kalp ağrısı, kalp krizi

Kalbim ağrıyor ne yapmalıyım sorusunun cevabı için başımdan geçen bir arkadaşıma yaptığımız süreci aynen yazacağım. Kalp ağrısı şikayetini bana söyleyen arkadaşım, anladım ki doktor dan ve hastaneye gitmekten çekiniyordu. Bende onun adına hemen bir özel hastanenin kardiyoloji bölümünden randevu aldım ve gitmeme ihtimaline karşı kendisine bende senle geleceğim dedim.

Hastaneye gittiğimizde kardiyoloji bölümünde öncelikle EKG çekildi. Doktor yaşa ve muayane sonucuna göre efor testide isteyebiliyor. EKG nin ve EFOR testlerinin ardından doktorumuz muayanehanesinde ayrıca ultrasonla arkadaşımın kalbini inceledi ve yorumlarında stres konusunda uyarılar yaptı. Ayrıca arasıra gördüğü çarpıntılar içinde ritm sorunları olabileceğini bu konuda kendisine bir ilaç verdi.

En azından kafası rahatlamış oldu. Kalbimiz yada başka bir organımızda sıkıntılar yaşıyorsak mutlka ilgili hekime giderek kontrol olmamızda fayda vardır. Kalp sorunlarıyla ilgili ilk gidilecek bölüm kardiyolojidir. Geçmiş olsun. Unutmayın doktora gitmeyi ne kadar geciktirirsek, hastalık ve sıkıntılar kafamızda daha da büyür.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*