Dukan Diyeti Kitabı

Dukan Diyeti Kitabı ve Dukan Diyeti Nasıl Uygulanır?
Dukan Diyeti Kitabı ve Dukan Diyeti Nasıl Uygulanır?

Diyet savaşları devam ediyor. Dukan Diyeti 2011 yılı içinde ivme kazandı. Size komik gelebilir ama diyet savaşları kelimesini özellikle kullanıyorum çünkü diyet listesi ve diyet kitapları satışı savaş denilecek boyutlara geldi. Tartışmalar aldı başını gidiyor. Biz hangi diyet iyi hangi diyet kötü yorumlarından ziyade, diyet içeriklerini verip diyeti uygulayıp uygulamamayı sizlere bırakmayı, sizlerinde bir uzmana danışarak uygulamanızı tavsiye ederiz. Şimdi gelelim dukan diyetine, dukan diyeti atak, seyir, güçlendir ve koruma adı verilen 4 evreden oluşuyor. Şimdi bu evrelerin içeriklerine bakalım….

1 – Atak Evresi : Bu dönem kişinin boyu, kilosu gibi etkenlr gözönüne alınarak 3 veya 4 gün sürüyor. SAdec e saf protein ile beslenebiliyorsunuz. Bu proteinin yasaklı olanları da var ( tavuk budu, derisi vb)

2- Seyir evresi : Bu dönem olmak istediğiniz kiloya inene kadar devam etmekte. Benim için önerdiği süre 30 gün kadardı ( Tabii ki benim 60 kiloya inmek istediğimi düşündü dukan amca). Bu dönemde 1 gün saf protein, 1 gün protein + sebze ile besleniyorsunuz. Veya 5 gün protein, 5 gün protein + sebze ile besleniyorsunuz. Bir de benim gibi vermesi gerekenkilo miktarı 5-6 kilo civarında olanlar için mükemmel bir program var. 2 gün saf protein + 5 gün serbest 🙂 Serbest derken tabii ki olayı çok da abartmamak lazım. Gayet dikkatli, ve seviyeli beslenmeliyiz ( ha ben yapabildim mi sormayın gitsin ) Ben bu 2 günlük programı duyunca pek heveslendim tabi.

3- Güçlendirme evresi : Bu dönemde seyir evresine ek olarak daha fazla sebzemiz var. Yani sebze çeşidi artıyor. Ayrıca önce haftada 1, sonra da haftada 2 kere ödül öğünleri var. İstediğinz yiyebiliyorsunuz ama haftada t ek öğün.

4- Koruma evresi: Bundan sonra rahatız. Sadece haftada 1 gün saf protein günü yapıyoruz onun dışında serbestiz. İstediğimizi yiyoruz.

Bu evrelerin süresi kişinin vermek istediği kilo miktarına göre değişmekte. Örneğin Seyir evresi kimi için 2 ayı bulabilirken kiminde 5 ayı bulabiliyor. Rehber gibi hazırlanan Dukan Diyeti kitabından kendiniz için uygun süreyi hesaplayabilirsiniz.

Dukan Diyeti Kitabı Kaç Lira? Dukan diyeti kitabı 15 TL civarında hepsiburada.com gibi online alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*