Çocukta Kabızlık, Bebekte Kabızlık

Bebeklerde kabızlık, Çocuklarda kabızlık
Bebeklerde kabızlık, Çocuklarda kabızlık

İnanın o kadar çok yaşadıkki bu kabızlık olayını. Doktora sorduk, büyüklerimize sorduk. 2 oğlumuzda kabızlıkla ilgili tecrübelerimi buraya yazayım dedim. Normal şartlarda bebek 1 hafta kaka yapmasa sorun olmaz denir. Doğrudur. Amam bebek huzursuz ve uykusuz kalıyorsa kakasını yapmasına yardımcı olmakta fayda var. Büyük oğlumuz cengizhan da (5 yaşında) kabızlık sorunu vardı. 4-5 gündür yapamıyordu ve ağlıyordu. Doktorumuza danışarak eczaneden Libalaks lağlman aldım. Büyük oğluma makattan uyguladım. Hemen kakasını yaptı. Büyük çocuklarda tamamını kullanabilirsiniz diyorlar zaten. 5 yaşındaki oğlumada tamamını uyguladım. Ama libalaksı makattan uyguladıktan sonra 1-2 dakika dışarı çıkmaması için çocuğunuzun poposu iki elinizle sıkıştırın. Sonrasında hemen ne varsa dökecektir 3-4 dk içinde.

Geçenlerde ufak oğlumuz bilgehan (3 aylık) aynı şekilde kabız oldu. Doktor tamamını sıkabilirsin dedi ama ben yine yarısını uyguladım. oğlum hemen kakasını yaptı rahatladı. Bunu herhangi ürünün reklamını yapmak için yazmıyorum. Acil durumlarda bu yöntemde aklınızda olsun. Libalaks en garantili yöntem.

Ama daha doğal yollar olsun isterseniz. Büyüklerimiz, bebeğe ufacık bir parça sabun, zeytinyağı vs yollarda tavsiye ederler. Kabızlık seri oluyorsa yada her durumda birşey yapmadan önce doktorumuza gitmeliyiz. geçmiş olsun…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*