balgam ve horlama

horlamaBalgam ve horlama konusunda bu konudan dert yanan birisi olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim. Bu şikayetlerin tümünde burundan nefes alma azdır. Burun vücudumuzun filtresidir. Bu haliyle baktığımızda sürekli ağızdan nefes alan bir kişide boğaz kuruluğu başlar. Sonunda benim gibi faranjit olursunuz. Bunun sebeplerinden biride burun tıkanıklığıdır. Burun konusunda bu tür şikayetleriniz varsa kesinlikle doktorunuza görünün.

Balgam mı? Geniz Akıntısı mı? Bu konudada hekime gitmeniz gerek. Geniz akıntısı sizi sürekli rahatsız edecektir.  Bu işlerin ilerisi uykuda nefessiz kalmak diye geçen apne’ye kadar gider. Uyku apnesinede hasta solunum düzensizliği duraksaması yaşıyor. Ve düzenli şekilde dinlenmemiş oluyor.

Sigara’dan uzak durmalıyız. Çok fazla kahve çay tüketmemeliyiz. Akşamları yatmadan buğu septil kullanmak burnumuzu açmakta faydalı olacaktır. Zaten doktorunuzda bunu size önerecektir.

Bu tür şikayetlerde hekimlerimizin tavsiyelerini kulak ardı etmemeliyiz. Sigarayı bırakıp yeni bir hayata başlamak en güzeli.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*