B12 iğnesi yan etkileri, B12 vitamini nedir?

B12 iğnesi yan etkileri, B12 vitamini nedir?
B12 iğnesi yan etkileri, B12 vitamini nedir?

B12 vitamini hakkında merak ettikleriniz için aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. B12 vitamini iğneleri genellikle B12 vitamini eksikliği bulunan kişilere uygulanır. Bu iğneler ayrıca bağırsaklarında ve midesinde problem olan kişiler için de önerilebilir. B12 vitamini iğnelerinin birçok faydası bulunmaktadır. Bu iğneler günlük önerilen dozdan 500 kat daha fazla vitamin içerir ve iğne uygulanır uygulanmaz kişinin vücudu vitamini emmeye başlar.

B12 vitamini iğneleri sağlıklı kardiyovasküler sistem ve sinir sistemi için oldukça önemlidir. Ayrıca B12 vitamini suda çözülebilen bir vitamindir ve metabolik süreç için oldukça gereklidir. Bu vitaminler balık, et ürünleri ve süt ürünlerinde bulunmakla beraber eksikliği oldukça sık karşılaşılan bir sorundur.

B12 vitamini iğnelerinin de her ilaç gibi yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler oldukça hafif olsa da kişide ishal, anksiyete, uykusuzluk, kalp atışlarında hızlanma, panik atak gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. B12 vitamini oral yolla alındığında yan etkiler genellikle daha az ortaya çıkar. B12 vitamini iğneleri direk kana karıştığı için etkisini daha çabuk gösterir. Uzmanlar iğnelerinin yan etkisinin vitaminden dolayı değil uygulanış şeklinden dolayı ortaya çıktığını savunmaktadır.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*