augmentin alerjisi

Augmentin çok güçlü ve yaygın bir antibiyotiktir. Bazı bünyelerde allerjik reaksiyonlar gösterebilir. Bu konuda bir soru cevap size faydalı olacaktır.

– Merhaba bugün diş hekimine gittim ve 20lik dişim çıktığı için augmentin bid verdi.Benim perebron adlı ilaca alerjim var acaba augmentinin de böyle bir etkisi olur mu? ve perebronun içindeki hangi maddeler alerjiye neden olmuş olabilir? Teşekkürler..

Cevap:
– Merhaba, Eğer Augmentin’in bileşiminde bulunan maddelerden birine alerjiniz varsa Augmentin kullanmanız da sizde alerjik reaksiyona yol açabilir. Perebron’un bileşiminde bulunan herhangi bir madde –etkin madde, yardımcı maddelerden biri- sizde alerjik reaksiyona yol açmış olabilir. Eğer Perebron’un etkin maddesi olan Oksolamin fosfat’ı içeren diğer ilaçlara da alerjiniz varsa çok büyük bir olasılıkla Oksolamin fosfat’a alerjiniz vardır. Ancak Oksolamin fosfat içeren diğer ilaçları sorunsuz bir şekilde kullanıyorsanız, o zaman Perebron Şurup’un içerisindeki yardımcı maddelerden birine alerjiniz var demektir.

Kaynak: www.ilacpedia.com

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*