anastomoz kaçağı tedavisi

Anastomoz kelime anlamı itibariyle, İki yahut daha fazla içi boş organın birleştirilmesi olarak geçmektedir.

Anastomoz kaçağı nedir derseniz? Bir anastomoz kaçağı sıvıların sızmasına neden olan bir anastomoz boyunca bir arıza olduğunu. Anastomozlar zaman bağırsak ihtiyacı gibi içi boş organ kopmuş olması ve sıvılar o dolaşmasını sağlar yeniden bağlanmadan kullanılan, en sık nedeni organ parçası kaldırılması gerekmektedir. Gastrointestinal sistem bir anastomoz yapılabilir sadece site değil, aynı zamanda mümkün koparmaya ve bu şekilde kan damarlarının yeniden ve üriner sistem benzer işlemleri gerçekleştirmek için. iyi bir anastomoz yapma cerrahın kısmında beceri gerektirir.

bir cerrah bir anastomoz gerçekleştirmelisiniz zaman, bakım yolun her adımında alınır. yapıştırıcılar ve zımba bazı bölgelerde bugün kullanılabilir rağmen Tarihsel prosedür sütürler ile yapıldı. cerrah başladığında o katılmak memnun tamamlandığında, bu delinme olmaz onaylamak için, test edilmiş ve daha sonra cerrahi alan çok cerrah dışarı anestezi getirilebilir ki kapalıdır.

Sızıntıları bir dizi nedenle bir anastomoz yerinde gelişebilir. bir anastomoz kaçağı Bir neden eksik katılmak ya da zayıflatır, bu basınç altında kaçak izin yaprakları cerrah bölümünde bir hatadır. Başka neden kötü yara iyileşmesi olduğunu; bazen cerrahi siteleri cerrah bölümünde çabayı ve ne zaman bu sitede bir anastomoz, bu sızıntı olabilir rağmen iyileşmek yok. Bir anastomoz kaçağı da katılmak üzerinde enfeksiyon sonucu, sıvı birikimi veya beklenmedik stres olarak gelişebilir.

Bu ameliyat sonrası komplikasyon bilinen bir risk bir anastomoz ve yapılır hastalar genellikle bir sızıntı erken işaretleri takip olmasıdır. Hastalar, şişkinlik, ağrı rapor veya bu bir enfeksiyon meydana olabileceğini düşündürmektedir ısı. Bir tıp görüntüleme çalışması, bir İzleyicinin yardım genellikle kaçak teşhis için kullanılabilir. bir anastomoz sızıntı varsa, izleyici de ve sırıtmak x bu olmamalıdır yerlerde-ray dışarı sızıntı olacaktır.

Peki anastomoz tedavileri nelerdir? Anastomoz kaçağı için tedavi seçenekleri, ve konumu kaçağı niteliğine bağlı olarak değişir. Bazen gerekli sızıntı düzeltmek için cerrahi onarım yapılmalıdır. Bazı hastalar için, bu site yapmak ameliyattan önce hasarlı anastomoz onarmak için iyileşmek için izin drenaj için tüp geçici yerleştirme gerektirebilir. Diğer durumlarda, sadece stres aşırı sıvı giderir alan boşaltma ve vücut böylece iyileşme sağlar anastomoz kaçağı giderir.

Doktorunuza danışmadan internetteki hiçbir bilgiyi kriter olarak değerlendirmeyin. Geçmiş olsun

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*