Toyota Yaris Hybrid

Toyota Yaris Hybrid resimleri, Toyota Yaris Hybrid özellikleri, 2012 Toyota Yaris Hybrid
Toyota Yaris Hybrid resimleri, Toyota Yaris Hybrid özellikleri, 2012 Toyota Yaris Hybrid

Toyota nın yeni aracı Yaris Hybrid boy göstermeye başladı. Mersin Auto Show’da sergilenen modelin birçok avantaj sağladığını ifade eden Burnaz, şu bilgileri verdi: ”Yaris Hybrid, dışarıdan şarj gerektirmeden elektrikli ve benzinli motorun en verimli şekilde çalışması, fren esnasında kendi kendini şarj ve benzin harcamadan gerçekleştirilen 0 emisyonlu elektrikli sürüş imkanıyla dikkat çekiyor. İlk seri üretilen hibrit aracımız Prius modeliydi. Bugün Toyota 4 milyonun üzerinde hibrit aracı üretir duruma geldi. Ama B segmentinde ilk kez hibrit uygulaması yapılıyor. Bu açıdan çok önemli. Yani artık küçük otomobillere de hibrit uygulaması yapılabiliyor. Dünyadaki B segmentindeki ilk hibrit otomobil Toyota Yaris oldu.” Yeni modelin çevreye saygılı olması ve düşük yakıt tüketimi özelliğinin ön planı çıktığını vurgulayan Burnaz, otomobilin 100 kilometrede 3.4 litre gibi düşük şehir içi yakıt tüketimi olduğunu kaydetti.

Bu yakıt tüketim miktarının otomatik şanzımanlı versiyon için geçerli olduğunu ifade eden Burnaz, ”Otomatik araçların daha fazla yaktığı yönünde algı vardır. Ona rağmen bu araç, 3.4 gibi sınıfında en düşük yakıt tüketimine sahip. İki motor efektif şekilde çalıştığı için gerektiğinde elektriği, gerektiğinde benzini devreye sokup, uyum içerisinde yakıt tüketimini düşürüyor” dedi.

Yeni modelin satışının başladığını bildiren Burnaz, 2 versiyonu olan Yaris Hybrid’in tam otomatik şanzımanlı iki versiyondan birinin 48 bin 750 lira, diğer versiyonun ise 51 bin 750 liradan satıldığını belirtti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*