internet bağlantımı uzak mesafeye nasıl paylaştırırım? nanostation m5 point to point

nanostation m5 point to point, nanostation m5 ne kadar çeker, nanostation m5 kurulumu, nanostation kurmak, nanostation setup, nanostation m5 ayarları

Point to point yani noktadan noktaya internet yada networkleri aktarmada en güzel çözüm. Nanostation M5 ile kablosuz olarak ağınızı uzak noktalara aktarmanız çok kolaydır. Yapacağınız aynı nanostation modelinden 2 tane almak ve network ayarlarınızı yapmak. Birbirine kilitlemek. Bu arada şifreler ve network ayarlarının birbirinin aynı olması gerektiğini söylemiş olalım. Birbirini hizalarken milimetrik bir hizalamaya gerek yoktur. Belirli bir açıyla doğrusal yayın yaptığı için göz kararı bile hizalasanız mutlaka görecektir. O açıdan endişe etmenize gerek yoktur. Resim ve videodaki göreceğiniz gibi nanostation m5 lerde diğerleri gibi POE adaptörlerle desteklenir. Bunların POE olan nanostation a gider. LAN’dan da switch inize bağlantı yaparsınız.

Dolayısıyla Nanostation ınızı takacağınız yerde elektrik hattına gerek yoktur. POE yi çekmiş olduğunuz hatta bina içinde elektrikle desteklemeniz yeterlidir. çekeceğiniz cat5 yada cat6 kablo ile POE size yukarıya elektriği taşıyacaktır. Yukarıda sağlam bir yere takmaya gayret gösterin. Zaten iki cihaz birbirine kilitlendiği anda arka taraftaki sinyal göstergeleri çalışmaya başlayacaktır. Böylece siz de sorunsuz şekilde ağınızı aktarmış olacaksınız. Mesafe olarak 4-5km mesafelerde çok rahat olarak nanolarınız konuşacak ve network ünüzü aktarım. Noktadan noktaya internetinizi paylaştıracaksınız.

nanostation m5 point to point (1)
nanostation m5 point to point (1)
nanostation m5 point to point (1)
nanostation m5 point to point (1)
nanostation m5 point to point (1)
nanostation m5 point to point (1)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*