14
Eylül

ne yapmalıyım Girişim a.ş kredi kartı borcu, girişim aş kimdir, nedir?

Yazan: Alparslan  |  Kategori: ne yapmalıyım  |  Okunma: 6.401 views
kredi kartı borcu, girişim aş kredi kartı, kredi kartı girişim aş

kredi kartı borcu, girişim aş kredi kartı, kredi kartı girişim aş

Konuyla ilgili banka Yapıkredi, konuda ki şirket Girişim a.ş. Öğrendiğim kadarıyla bankalar kurtaramadıkları borçlarını satıyorlarmış. Alan firmalardan biride girişim a.ş. banka bunu belirli bir meblağ karşısında satıyor ve girişim a.ş. de bu borcu kurtarmaya çalışıyor. ne kurtarırsam kardır mantığıyla işliyor denebilir. Çünkü cep telefonunuza bir mesaj geliyor… mesaj şu şekilde… “kapatıyoruz, sn serkan ……, yasal takipteki 5.900 tl borcunuzu 700 tl ye kapatma şansını kaçırmayın, son gün …/…/….” şeklinde… Mesaj girişim a.ş. den geliyor ve tel. 0212 381 24 54 numaralı telefonu aramanız söyleniyor. Telefonu aradık, banka müdürlerine sorduk, internetten araştırdık… gerçekten böyel bir olay var, borcunuzu gerçekten bu rakama kapatma imkanınız var ama borcu yoktur kağıdı alma karşılığında bu işlemi yapmanız öneriliyor banka çevreleri tarafından. yani telefondaki kişiye bu parayı ödediğim takdirde borcu yoktur almanız gerektiğini söyleyin. burada yapıkredi bankasının adı geçiyor ama öğrendiğimiz kadarıyla diğer bankalarda alamadıkları borçlarını bu yolla iligli firmalara satıyorlarmış. başında geçen arkadaşlar yorum yazarsa tecrübelerimizle daha net sonuç alabiliriz. bizde bu ödemeyi yaptıktan sonra burada yazacağız.

 Yazının Etiketleri  

6 Yorum yapılmış

 • deniz
  14 Eylül 2012 | Cevapla

  banka borcumuzu tefeciye kaça satacağına bize satmayı teklif etse olmaz mı? girişim aş enayi mi? banka enayi mi? halk enayi mi? 5.900 tlyi 700 tlye nasıl kapatıyorlar? vatandaşa ne kadar geçirdiler ki o rakam o kadar düşüyor? formülü kamuoyuna açıklamak zorundadırlar. ayrıca kart sözleşmesinde borcum 3. şahıslara devir edilebilir diye madde olduğunu sanmıyorum. öyle madde yoksa da kanunsuz bir iş! tanımadığım adama ne diye borçlu olacağım, ödeyemezsem yaptırımı ne olacak? benden habersiz devir ettilerse muhattabım bankadır, bu iş mahkemelik kardeşim hiç kimse bir kuruş alamaz benden artık.

 • mali
  24 Temmuz 2013 | Cevapla

  arkadaşlar bu şirketlerde bu bankaların sakın kimse borcu yoktur yazısını almadan ödeme yapmasın yazıyıda şu şekilde alsınlar örneğin X bankasın kullanmış olsuğum kredi ve kredi kartı vs bütün borçlarımın X bankasından devir alan X firmaya 12 000 tl olan borcumu farzı mahal 2 000 tl karşılığında X banka ve X devir alan şirkete herhangi bir ilişiğimin kalmadığın yazdırın yoksa o parayı size defalarca ödersiniz bunların hepsi aynı ahlaksızlar

 • pınar
  26 Temmuz 2013 | Cevapla

  merhabalar evet aynı şeyi iş bankası da yaptı.kredi borcunu tahsil etti fakat borcu yoktur yazısı almak için ekstradan yüklü bir miktar istiyor.
  nasıl bir yol izlemeliyim.o parayı ödemek istemiyorum.
  bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen??

 • Şule
  13 Ağustos 2013 | Cevapla

  aynı işlemi akbank da yaptı peki şimdi nasıl olacak bizden habersiz böyle bişey yapmaları hiç de yasal değil güya alabildiğimiz kardır diyolar ama borcu yoktur kağıdınnı alırken kat ve kat fazlasını ödetiyorlar bu insanlar zaten o faizleri falan ödeyebilseydiler bunlara hiç gerek kalmazdı bankalar artık tefeciden de beter oldular….

 • fd
  16 Ağustos 2013 | Cevapla

  dafafaf

 • Sahin kara
  15 Ocak 2015 | Cevapla

  arkadaslar visa kartlarin mods olmaya basladigi zanjan been herkes gibi visa kart sahibi olmusdum. Ama bu yetmez gibi artik tanimadugim bankalar beni star. Ve Sahin bey size visa karti yoladik limitiniz 5000tl yok iste remix daha fazla. Neyse lafin kisasi birden onlarca kredi kartim olmusdu. Ve bir kac yil sonra da isler im ve develasiyonla tanamen batik durum daydim ve surekli faizle borclarim kat kat yukseldi. Ve artik 200 000tl kredi karti borclarim olmusdu. Ve Ben hic birsey edeyemeyek duruma dusmusdum. O gunden yani 1998. …2015 bugune kadar bir kurus odeyemedim ve bendende hic bir sey alamadilar. Adima hic bir sey yok. Ve bu gunlerde de bana Girisim den son odeneme taksitli indirilmis100 000tl son odemeli teklifler geliyor. Ama arkadaslar artik benden yasal yoldan bir kurus bile alamaz lar. Sizde akilli olun. Ve bilinki. Borcunun Girisim by devredilmisi. YANI BORCUNUZ ARTIK YOKTUR DEMEk…tum arkadaslara kolay gelsin. Insalkah borcu olan herkesi Girisim devrederler. Yani biter.

Yorum yapın