youtubedan nasıl para kazanılır ve youtube telifsiz müzikleri nasıl bulunur?

youtube dan nasil para kazanilir

İnternet dünyasında para kazanma gelecekte dahada yaygınlaşacağa benziyor. Bu açıdan bakıldığında doğru yerlere hamleler yapmak doğru bir zamandayız. Youtube bunun için çok güzel bir araç. Özellikle hepimizin elinde kameralı cihazlar varken bu fırsatı değerlendirmeliyiz. Birçok internet para kazanma tekniği olduğu gibi bunlardan biride şüphesiz youtube . Yotube’dan nasıl para kazanılır? Sorusu kritik ve çok seçenekleri olan bir sorudur. Ama Bu konuda sizlere ipuçları vermeye çalışacağım.

Soru: Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Cevap: Youtube dan hem gösterim ve klik başına para kazanırsınız.

Soru: Youtube a nasıl üye olurum ve para kazanmaya nasıl başlarım?

Cevap: Youtube’a üye olmak için bir adet gmail hesabınız yeterlidir. Sonrasında yapmanız gereken youtube’da kanal oluşturup videolar yüklemektir. Sonrasında panelinizden para kazanmayı aktif edeceksiniz ve adsense başvurusunda bulunacaksınız.

Soru: Youtube’a ne tür videolar yüklemek daha çok para kazandırır?

Cevap: Yotube a yükleyeceğiniz videolar insanların ilgisini çekecek her video yu yükleyebilirsiniz. Tabi ki youtube’un topluluk kurallarına ve telif haklarına dikkat etmeniz gerekecek. Güncel konulardaki videolarda iyi hit alacaktır. Videolarınıza başlık atarken arama kelimelerinden oluşmasına dikkat edin. Örneğin bir tarif videosu yayınlıyorsanız. Biber dolması gibi… Video başlığına biber dolması nasıl yapılır? gibi bir başlık atın.

Soru: Youtube hangi videolara kızıyor?

Cevap: Benim tavsiyem, müzik, sinema, dizi gibi videoları youtube yüklemeyin. Kesin süreçte banlanırsınız.

Soru: Yotube’a yüklediğim videolarda ne tür müzikler kullanmalıyım?

Cevap: Youtube’a yüklediğiniz videolarda müzik kullanabilirsiniz. Ama bu müzikler telifsiz müzikler olmalıdır. Aksi takdirde o videodan para kazanamazsınız.

Soru: Youtube a yüklediğim videoların süresi ne kadar olmalıdır?

Cevap: Yotube’a yüklediğiniz videoları en az 1 dk civarında tutun. Bu sürede üzerinde reklam mutlaka açılacaktır.

Soru: Youtube videolarım çalınır mı?

Cevap: Youtube’da herkes herkesin videosunu çalar. Kendi kanalına yükler. Telif durumunu ispat edebilirseniz gerekli uyarıları yapabilirsiniz.

Soru: Youtube’a en fazla ne kadar süre uzunluğunda video yükleyebilirim?

Cevap: Yeni kanallar youtube a en fazla 15 dk uzunluğunda video yükleyebileceklerdir. İlerde takipçiniz arttığında bu süre artacaktır.

Soru: Yotube’a en fazla kaç megabyte video yükleyebilirim?

Cevap: Yotube’un bu konuyla ilgili verdiği cevap… 20 GB’tan büyük dosyaları yükleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümünü kullandığınızdan emin olun. YouTube’a yükleyebileceğiniz maksimum dosya boyutu 128 GB’tır ve maksimum süre 11 saattir.

Soru: Youtube telifsiz müzikleri nereden bulabilirim?

Cevap: Kendi yöntemim videoyu yükleyip sonra youtube kendi telifsiz müzik arşivinden bir video eklemektir. Birde youtube telifsiz müzikleri bu linkten bulabilirsiniz. Özellikle background müzikler için harika telifsiz bir müzik kataloğudur. https://www.youtube.com/user/NoCopyrightSounds/featured

Soru: Youtube ne zaman ödeme yapıyor?

Cevap: Youtube ödeme sınırı 200 tl dir. Yotube ödeme eşiğini geçtiyseniz yani 200 tl yi… Her ayın 20-25 ‘i arası para hesabınıza yatacaktır.

Soru: Youtube nasıl banlar?

Cevap: Youtube’ kurallarına uyduğunuz sürece banlamaz. Az kazan sürekli kazan mantığından şaşmayın. Kendi özgün videolarınıza arama başlıkları size hit kazandıracaktır. Telif ve topluluk kurallarına mutlaka uyun. Bu kuralları üye olduğunuz youtube kanalı açtığınızda karşınıza çıkacaktır.

Aşağıda örnek bir kazanç tablosu… Sizinde olabilir. Çalışmalısınız.

youtube para kazanma

İyi kazançlar…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*