Horlayan biriyle nasıl uyunur?

horlayanla uyumak, horlayanla uyumanın ipuçları
horlayanla uyumak, horlayanla uyumanın ipuçları

Hayat gereği bazen başka insanlarla aynı ortamda uyumak zorunda kalabiliriz. Beraber uyuyacağınız kişi eğer horluyorsa artık sizin taktik geliştirmekten başka çareniz yoktur. Kendi deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.


– Horlayan kişiden nefret etmeyin. Bu onun elinde olan birşey değil. Ondan kişisel olarak nefret etmeniz uykusuzluğunuzu daha çok tetikleyecektir.
– Çok hassas bir uykuya sahip değilseniz, horlayandan önce uykuya dalmalısınız. Çıt sesine uyanan biriyseniz bu size bir fayda etmeyecektir.
– Kulak tıkacı kullanabilirsiniz. Silikon kulak tıkaçları sesi bayağı bir azaltmaktadır. Eczanelerden bulabilirsiniz.
– Müzik dinlemek. Evet bana göre en stabil çözüm budur. Yaptıklarım şu şekilde… Anroid telefonuma video ve mp3 leri yükledim. Android telefonumdaki müzik oynatıcı yada video oynatıcıda liste oluşturup loop (yani süreli listeyi) çalmaya ayarladım. Kulaklığı enseden takılan kulaklıklardan tercih ettim. Böylece yastıkla ensem arasındaki boşlukta kaldı ve rahatsız etmedi. Bir süre sonra müzik sizi uyutacak ve onun horultusu az da olsa duyulsada sizin kafayı takabileceğiniz bir halden çıkacaktır. İyi uykular.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*