devlet şifresi ve bağkur borcu, devlet şifresi bağkur borcu, devlet şifresi bağkur sorgulama, devlet şifresi ssk sorgulama

Bağkur Borcu, Ssk Borcu Sorgulama
Bağkur Borcu, Ssk Borcu Sorgulama

Devlet Şifresinin nasıl alındığını artık bilmeyen kalmamıştır. PTT şubelerinden herhangi birine gideriz ve 1 tl karşılığında kimliğimizle alırız. Sonrada şu siteye gireriz. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris3/sifreGiris?actionName=sifreGiris bağkur borcu ssk sorgulama vs gibi işlemleri nasıl yapacağız.

Daha Sonra Açılan sayfadan aşağı doğru iniyoruz ve SGK başlığı altındaki Borç Durumunu tıklıyoruz. Kırmızı halkalı yer.

Artık karşımıza gelen bölümde Bağkur Borç durumumuz öğrenebiliriz. Ama unutmayın bu bölümdeki borçlar Torba yasasıyla çıkan yapılacak taksitlendirmeler şu an için görünmeyecektir. Onun için bağkura başvurun ve taksitlendirmelerinizi yapın. Banka ödemelerinizde örneğin halkbanktan yapıyorsanız Taksitlerinizi Yeni kanuna göre yapılandırma taksidi olduğunuzu belirtmeniz gerekecek. Bağkura yaptığınız dilekçede 6 – 8 -12-18 gibi taksitlendirme seçenekleri göreceksiniz. Bu ödemeler 2 ayda birdir. Aylık düşündüğünüzde 6 aylık olan ödeme aslında 12 aylıktır. Çünkü 6 ay ın her ödemesi 2 ayda bir gelmektedir. Bağkurdan yapılan açıklamada yapılandırma işlemlerinin 2 mayısa kadar olduğu belirtildi. Bağkur borcu olan esnafların bu süre içinde başvurması gerekiyor.

kaynak: www.devletsifresi.com

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*