Kablolu Bağlanıyorum Kablosuz Bağlanamıyorum

Toshiba laptop kablolu bağlanıyor, kablosuz bağlanmıyor
Toshiba laptop kablolu bağlanıyor, kablosuz bağlanmıyor

Son dönemlerde TTNET yada diğer ISP lerin verdiği ADSL modemler bağlantıları yapıldıktan 5 dk sonra kendi kullanıcı adı ve şifrelerini kendileri ayarlıyor. Bizim hiçbir şey yapmamıza gerek kalmıyor. Modemin hemen altında da SSID miz yani modemimizin görünen adı ve şifresi yazıyor. Dolayısıyla kullanıcının özel durumlar hariç birşey yapmasına gerek kalmıyor. Özel durumlardan şunu kastediyorum. Kullanıcı kendi SSID sini ve şifresini değiştireceği durumları diyorum.

Evet konumuz şudur. Kablolu bağlanıp kablosuz bağlanamıyorsak bunun 2 açıklaması olabilir.

– ADSL modemimizin ayarları doğru yapılandırılmıştır. Modemden şüpheleneceğimiz bir husus sadece 1 tanedir. Oda filtre bölümünde bizim makinamızın MAC adresi engellenenler listesine kaydolmuş olmasıdır ki bu zaten yeni gelmiş bir modem için imkansızdır. Bu seçeneği geçtik.

– Diğer seçenek ve en kuvvetli ihtimal şudur. Laptop yada Masaüstü bilgisayarımızın WIRELESS yani kablosuz adaptörünün sürücü sorunudur. Diğer bilinen seçenekleri eledikten sonra bu seçeneği deneyin. Yani Laptop ızın Wireless adaptörünün işletim sisteminize uygun sürücüsünü kablolu olarak bağlanın, indirin ve tekrar kurun sorun düzelecektir. Örneğin başıma gelen hikayede şunları yaşadım… Toshiba Satallite a205 serisi laptop aynı durumdaydı. Kablolu bağlanıyor. Wireless bağlı gösterdiği halde bağlanamıyordu. Aynı şekilde sürücüsünü indirip kurdum sorun düzelti. Üzerindeki Atheros wireless adaptördü. Bu seçenek aklınızda olsun…

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*