Asus K55A Hakkında

Asus K55A model, k55a asus, Asus K55A fiyatı, Asus K55A özellikleri
Asus K55A model, k55a asus, Asus K55A fiyatı, Asus K55A özellikleri

Laptoplar içinden ben seni sevdim, kalbimi asus’a verdim. Bendeki asus aşkı meslekte olduğum yıllardan beri devam eder. Asus kanımca laptop aleminin mercedes i gibidir hep. Diğer markaları karalamak istemiyorum. Ama kullandığım hiçbir asus’u servis’e göndermedim. Sadece birinde ufak bir ekran sorunu olmuştu o da kendi hatamdandı. Gelelim konuya i5 serisine geçmeye karar verdiğimde asus modellerine bakarken İstanbul bilişimde karar kıldım. Bu arada istanbul bilişimden alışveriş yapacaklar içinde kılavuz olacak bir konu bahsedeyim. Önce siteye üye oluyorsunuz. Genelde havale ile ödemeler indirimlidir. Siparişinizi veriyorsunuz ve karşınıza gelen ekranda istanbul bilişimin banka hesapları geliyor. Bunlardan birine havaleyi yapıp ürününüze bakan müşteri temsilcisini ekran görüyorsunuz ve istanbul bilişimi arayıp o kişiyi telefona istiyorsunuz. Hizmetlerini beğendim. Konuşan kişi bana çok yardımcı oldu. Ben siparişi saat 3 gibi geçtim. Aynı gün kargoya verildi. Yanında birde laptop çantası hediye geldi. Faturasıyla birlikte tabi. Ha bu arada garanti durumunu merak edenler için hemen söyleyelim. Garantisi istanbul bilişimin güvencesinde. Yani laptopta bir sorun oldumu istanbul bilişime kargolayacaksınız.

Asus K55A model, k55a asus, Asus K55A fiyatı, Asus K55A özellikleri
Asus K55A model, k55a asus, Asus K55A fiyatı, Asus K55A özellikleri

Asus K55A laptop ı açtım. Kurulumunu tamamladım. Üzerinde Windows 7 Home Premium yüklü geldi. Kendimin kullandığı grafik yazılımları kurdum. Özellikleri 3ncü nesil i5 işlemci, 4 gb ram ve 2 gb ekran kartı var. Makina çok sessiz çalışıyor ve çok hafif. Isınma sorunu kesinlikle görmedim. Kalite oyunlarda bile gayet başarılı. Tek eksik şu diyebilirim. Kasa bana daha önce kullandığım asus laptop kasalarına göre zayıf geldi. Bundan bir önceki laptop ım 17.3 inç olduğundan kaynaklanıyorda olabilir emin değilim. 15.6 inç led ekranı, Kart okuyucusu kasanın tam önünde. 3 adet usb, 1 adet hdmi, 1 adet vga portu, 1 adet ethernet girişi, dvdrom, mikrofon ve kulaklık girişleri bulunuyor. Led ekran gayet güzel.

Asus K55A fiyatına gelince havale ile aldım 1.163 TL ödedim. Aldığım tarih kasım 2012. Bu yazıyı daha sonra okuyanlar için pahalı yada ucuz gelmesin diye bulunduğumuz ayı yazdım.

Sonuç: Açıkçası ben üründen memnunum. Laptop alacak olanlar için şunu diyeyim i5 serisi içinde düşünmeniz gereken bir model. Hem model hem fiyat hemde performans olarak beğendim.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*