Kıvanç Tatlıtuğ Hayatı ve Resimleri

Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi
Kıvanç Tatlıtuğ Biyografisi

Kıvanç Tatlıtuğ son dönemlerde adından sıkça söz ettiren oyuncuların başında geliyor. Türkiyenin en iyi oyuncuları arasında yer alan Kıvanç Tatlıtuğ her geçen gün oyunculuğunu geliştiriyor ve giderekte herkesin gönlünde yer ediyor.

Peki Kıvanç Tatlıtuğ kimdir derseniz? Mailce ye kulak verelim…
27 Ekim 1983’te Adana’da, beş çocuklu ailenin bir ferdi olarak dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, ortaokulu “Yenice Özel Çağ Lisesi”nde okudu.  Adana’dayken “Fiskobirlik”, “Güney Sanayi”, “Çukurova Kulübü”, “Devlet Su İşleri” ve “Tarsus Amerikan Kulübü”nde basketbol oynadı. 1997’de babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte Adana’dan İstanbul’a taşındı. “İstanbul Kalamış Lisesi”nden mezun oldu. Tek hayali “NBA”de basketbol oynamak olduğu için Ülkerspor’dan gelen cazip teklifi hemen kabul etti ve orada 2 yıl basketbol oynadı. Ardından 1 yıl Beşiktaş, 1 yıl da Fenerbahçe’de oynadı. Ancak Beşiktaş’a tekrar döndüğünde sakatlanınca tüm hayallerini suya düştü ve profesyonel basketbol hayatına son verdi.

Röportajlarında, o dönemlerde yakın çevresinin sürekli fiziğine iltifatlarda bulunduğunu, model olması için kendisini yönlendirmeye çalıştığını söyleyen Tatlıtuğ; bunları hiçbirine kulak asmamış, ta ki annesinin yaptığı sürprize kadar!..

Annesi, Beylikdüzü’ndeki bir marketin camında ‘Profesyonel mankenlerle çalışır mısınız?’ ilanını görünce, Tatlıtuğ’un yanında bulunan bir fotoğrafını göndermiş…
İlan verilen şirketten kendisini aradıklarında şaşkına dönmüş ama teklifi de kabul etmiş.
‘Ben sporcuyum ne işim olur mankenlikle’ derken bir anda kendini defilede bulmuş.
Daha sonra gelen teklifleri değerlendiren Kıvanç, işin hoşuna gitmesiyle bu mesleğe profesyonel olarak başlamış.
‘Annemin beni model yapma hayali hep vardı.’ diyor Kıvanç.

İki yıl bir ajansla çalıştıktan sonra Tatlıtuğ, 2002′de önce “Best Model Türkiye”, ardından “Best Model World” birincisi seçildi.
Sonrasında da Fransa günleri başladı.
Paris’teki “Success Ajans”tan gelen teklifle bütün eşyalarını toplayıp, Paris’e yerleşti.
Burada mesleğini 1,5 yıl sürdürdü.
Paris’teyken, ajanstan gelen telefonda, dizi tekliflerinin had safhaya ulaştığını söylemişler.
Küçüklüğünden beri sinema ve televizyona ilgisinin olduğunu, mutlaka bir yerinde bulunmak istediğini ama o zamanlar ‘Ben manken olacağım, sonra dizi çekeceğim’ gibi hayallerinin olmadığını da röportajlarında sözlerine ekleyen Kıvanç Tatlıtuğ, senaryoları değerlendirmek için Türkiye’ye geldi.
Okan Bayülgen’den, Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan da oyunculuk dersleri alan Tatlıtuğ; önce “Gümüş” dizisi, sonra “Amerikalılar Karadeniz’de 2” sinema filmi, ardından “Menekşe ile Halil” dizisinde oynadı.
Tatlıtuğ, iyi derecede İngilizce biliyor.
Filmografisi…
2007 Menekşe ile Halil
2006 Amerikalılar Karadeniz’de 2
2005 Gümüş
Kıvanç Tatlıtuğ Aşkları…
Azra Akın


Kıvanç Tatlıtuğ Recep İvedik Taklidi

Kaynak: Mailce

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*