Burhanettin Kocamaz Kimdir? Burhanettin Kocamaz Resimleri

Burhanettin Kocamaz, Burhanetitn Kocamaz Resimleri
Burhanettin Kocamaz, Burhanetitn Kocamaz Resimleri

Tarsus’u Tarsus yapan MHP li aslan gibi belediye başkanıdır. Bölgede MHP nin kalesi olarak kalan Tarsuslular başkanlarına sahip çıkıp arkasında durmuşlardır. Burhanettin Başkanın kısaca hayatına bakarsak…

1955 yılında Tarsus’un Nacarlı Köyünde doğdu. İlk, Orta, Lise tahsilini Tarsus’ta tamamladı.

1972 yılında Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümüne girerek 1977 yılında mezun oldu.1977–1978 yıllarında İskenderun Demir Çelik Fabrikası Kalite Kontrol Laboratuarlar Müdürlüğünde çalıştı.1980 öncesi Tarsus Endüstri Meslek Lisesi Kimya bölümünde, askerlik dönüşü Cengiz Topel Lisesinde Kimya öğretmenliği yaptı. Bu arada 1983–1985 yıllarında Ankara Hukuk Fakültesine devam etti. Ancak mazeretinden dolayı ayrıldı. Daha sonra özel bir dershanede öğretmen ve ortak olarak 5 yıl öğretmenlik yaptı. Bu arada 1987 yılında Kocamazlar Tarım Ltd. Şti’ni kurdu ve Zirai İlaçlar Bayisi olarak ticarete atıldı. 2004 yılında Kocamazlar Tarımdan ayrıldı ve Aznakay İnş. Şirketine kurucu ortak oldu.2007 yılında Kocamazlar inşaat şirketini hayata geçirdi.

1992 yılında MHP İlçe Teşkilatına girdi ve basın sözcüsü oldu. 1994 yılında 27 Mart seçimlerinde MHP’den Belediye Başkanlığına aday oldu ve kazandı. 1999 ve 2004 seçimlerinde de aynı başarıyla kazandığı Tarsus Belediye Başkanlığı görevini sürdürmekte.

Burhanettin Kocamaz Resimleri

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*