Abdurrahim Karakoç Vefat etti…

Abdurrahim Karakoç Vefat Etti
Abdurrahim Karakoç Vefat Etti

Sarı saçlarını deli gönlüme dolaşmışım çözülmüyor mihriban diyerek bizi mest eden büyük usta senin yerinde dolmazlar listesindendir. Gönlüm şimdi hüzün denizinde, hemde yorulmuşum. Senin solumadığın bir havayı solumaya devam edeceğiz belliki. Bizimde vuslat zamanımız gele dursun… Nur içinde yat.. Seni seven bir Tarsuslu…

Abdurrahim Karakoç Kimdir?

1932 yılında Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Ekinözü köyünde doğan Abdurrahim Karakoç, çocukluk çağından itibaren şiire ilgi duymaya başladı. Elbistan Belediyesi’nde 1958-1985 yılları arasında muhasebeci olarak çalışan ve günümüz aşık tarzı şiirinin büyük ustalarından olan Karakoç’un ilk şiirleri Elbistan’da çıkan Engizek gazetesinde yayınlandı. Temiz Türkçe ve hece vezniyle aşk, gurbet ve sosyal temalı şiirler kaleme alan Karakoç, ironik yazılarıyla geniş kitlelere hitap etti. Abdurrahim Karakoç, evli ve 3 çocuk babasıydı.

MİHRİBAN” UNUTULMAZLAR ARASINDA

Yazdığı şiirilerden bazıları bestelenerek birçok sanatçı tarafından seslendirilen Karakoç’un bestelenen eserlerinden “Mihriban”, unutulmaz türküler arasında yerini aldı.

“Yasaklı Rüyalar”, “Gerdanlık-I-II-III”, “Parmak İzi” adlı kitapları bulunan ünlü şairin “Çobandan Mektuplar” adlı denemesi de basıldı.
Ünlü şair ve yazar Karakoç’un eserleri şunlar:

Şiirleri:
Hasan’a Mektuplar (1965), Hasan’a Mektuplar ve Haberler Bülteni (1967), El Kulakta (1969), Bütün Şiirleri (1973), Vur Emri (1975), Kan Yazısı (1978), Şiirler (1981), Suları Islatamadım (1988), Dosta Doğru (1988), Gökçekimi (1991)

Yazıları:
Düşünce Yazıları (1990), Beşinci Mevsim (1990)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*