İstanbula yeni yapılan köprünün adı Olimpiyat

İstanbula yeni yapılacak 3ncü köprünün adı konusundaki haberde Olimpiyat ‘ın verilip verilmeme durumuna bağlı olduğu anlaşılıyor. Çünkü olimpiyatlar İstanbula verilirse 3ncü köprünün adı olimpiyat köprüsü olacak. Konuyla ilgili haber şu şekilde;

istanbul olimpiyat köprüsü
istanbul olimpiyat köprüsü

2020 Olimpiyatları’nın İstanbul’a gelmesini ne kadar istediğini birbirinden ilginç jestlerle dünyaya göstermeye devam ediyor.

Vatan’dan Lütfü Özel’in edindiği bilgiye göreİstanbul’da yapımı için çalışmaları devam eden 3. köprünün adı “Olimpiyat” olacak. Ancak bu ismin verilmesi için bir de şart söz konusu olacak. 2020 Olimpiyatları’nın İstanbul’a verilmesi gerçekleşirse köprünün adı kesinlikle ‘Olimpiyat’ olarak açıklanacak.

Verilmemesi durumunda ise başka bir isim çalışması gündeme gelecek.
2020’Yİ düzenleyebilmek için ter döken üç kentten biri olan İstanbul adına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yoğun ve istekli bir çaba gösteriyor.

‘TARAFSIZ OLMAK ZOR’

3. köprünün de aralarında bulunduğu projeler için “çok etkileyici” diyen IOC Denetleme Komitesi Başkanı Craig Reddie’nin İstanbul’da yapılacak çalışmaların kalıcı miras olmasının özellikle altını çizdiği, projelerin kendisine gösteriminin ardından Başbakan Erdoğan’a “İşimiz gereği tarafsız olmalıyız ama İstanbul’u gördükten sonra bunun zor olacağını düşünüyorum” dediği de biliniyor.

Vatan

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*