İnternetten para kazanma yolları

İnternetten para kazanma yolları
İnternetten para kazanma yolları

İnternette çokça vakit geçiriyorsanız bunu paraya dönüştürme yolları elbette mevcut. Bu konuda size tecrübelerimizi aktarmaya çalışacağız.

– Sitelerde adminlik (yöneticilik) yapmak: Bu konuda çeşitli siteler var ama çok fazla güvenilir kişi bulmak zor. Birde bu tarz siteler hemde sıkı bir web programcılığı gibi ek özellikler istiyor.

– Download sitelerinden sürekli yazılım paylaşma işi. Bundada çok büyük rakamlar dönmüyor.

– Size asıl bahsetmek istediğim, blog yazarlığı. Bunun için blogger (http://www.blogger.com)  gibi ücretsiz siteleri de kullanabilirsiniz. Önce sitenizi oluşturun ve düzenli yazılar yayınlayın. Bloggerda ziyaretçi takibinide çok rahat yapabilirsiniz. Ziyaretçi sayınız 200-300 civarlarında geldiğinde artık reklam sponsorlarıyla görüşmeniz gerekiyor. Bizim tavsiyemiz google adsense dir. ( https://www.google.com/adsense/ ) Google adsense ile yazılarınızın içine reklamlar alabilirsiniz. Reklamlardan gelen ücretleri google aylık şekilde öder.  Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, yazılarınızın orjinalliği olmalıdır. Kopya yazılarla sıralama almanız zordur. Orjinal yazılarla çıkacağınız sıralama ile hem google dan hemde diğer sitelerden size reklam ve link vermek yoluylada para kazanabilirsiniz.

– Düzenli makale yazarlığı. İnternette üst sıralara çıkmak için bir şekilde firmalar sürekli kendilerinden bahsetmek zorundadırlar. Bu yöntemde de makale yöntemi kullanılır. Genelde 3ncü seo yöneticileri tarafından yapılan bu işte, düzenli makale yazarlarına ihtiyaç vardır. Bu konuda herhangi bir site tavsiye etmek şu aşamada bize uygun değil ama internette bu konuda araştırma yaparak doğru kişilere ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*