internete giremiyorum, internetim çalışmıyor

İnternetim Çalışmıyor, İnternete Giremiyorum
İnternetim Çalışmıyor, İnternete Giremiyorum

İnternete giremiyorum, internetim çalışmıyor gibi şikayetlerinizde arıza küçültme işini şu şekilde sıralayabiliriz. Yazının devamında arıza takip aşamalarını en kısa ve anlatılır şekilde anlatalım…

1- Modemimizin durumu. Modemimizdeki ışıklar internetin durumu hakkında bilgi verir. Eğer modeminizin üzerindeki ışıklardan dikkat etmeniz gerekenler. Line ışığı sürekli yanacak. İnternet ışığı yanacak. kablosuz ise Wifi, kablolu ise LAN ışığınız yanıp sönecektir. Bu durumda internete bağlanamıyorsanız servis sağlayıcınızın müşteri destek hatlarını arayıp durumu kontrol ettirmelisiniz. Bölgenizdeki bir altyapı çalışmasıda buna neden olabiliyor. Eğer bu aşamadan bir sonuç alamadı iseniz aşağıdaki aşamaya geçelim.

2- Öncelikle Laptop’ımızda yada masaüstü bilgisayarımızda bağlantı ayarlarınızı kontrol edin. Kablosuz ise kablosuz ağ adaptörünüzü, kablolu ise ethernet bağlantınızın devredışı yada kapatılmadığından emin olun. Ekranınızın sağ altındaki şimgeleri takip ederek bunu kontrol edebilirsiniz.

3- Kablolar, Bilgisayarınız eğer kablolu şekilde modeme bağlı ve internete giremiyorsanız kablonuzda şüpheliler arasına girer. Elinizde yedek kablo varsa bu ihtimalide değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

4- Virüs ve casus yazılımlar. Bütün donanımsal aşamaları kontrol ettiğiniz halde internete giremiyorsanız internet tarayıcınıza, yani internet explorer, mozilla firefox, chrome vs… bunlara bulaşmış bir yazılım sizin internete girmenizi engelliyor olabilir. Bu yüzden virüs tarama, hijack, combofix gibi yazılımlarla bir tarama yapmanızı öneririz.

COMBOFİX indirme linki için aşağıdaki linki tıklayın…

COMBOFİX DOWNLOAD

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*