blok yazı nedir, Blog yazarlığı

blok yazı nedir, Blog yazarlığı, BLOG yazarlığından para kazanma, Blog yazarlığı nasıl yapılır
blok yazı nedir, Blog yazarlığı, BLOG yazarlığından para kazanma, Blog yazarlığı nasıl yapılır

Blog genel anlamda kategorize tarihli yazarlı günlük yazıları ifade eder. Daha çok kişisel çalışmalarda geçen bu kavram özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Geldiğimiz noktada insanlar hobilerin, ilgi alanlarını, uzmanlık alanlarıyla ilgili siteler kurarak günlük yazılar yazmakta ve insanlar bu yazılara yorumlar yazabilmektedir. Blog un esas espriside budur. Sosyal medyanın kökünüde aslında blog oluşturmaktadır dense abartı olmaz. Çünkü etkileşim blog kısmında en önemli unsuru teşkil etmedir. Yani bir yazı hakkında ziyaretçide yorum yapması daha sonra ona ne cevap verildi denerek geri dönmesi bütün bunlar etkileşimi ifade etmektedir.

Blog yazarlığı nasıl yapılır? derseniz şunları söyleyebilirim; blogspot gibi ücretsiz site açılabilecek firmalardan alacağınız bir adres ile sizde bir blog sahibi olabilirsiniz. Böylece sizde günlük haftalık yazılar yazabilir ziyaretçilerinizin yazılarınız hakkında yazdıkları fikirlerini yorumlarınız alabilirsiniz. Diğer türde biraz masraf etmeniz gerekir. önce bir alan adı satın alacaksınız. Birde hosting alacaksınız. Birde işi bilen bir tanıdığınıza wordpress gibi bir blog yazılımı kurduracaksınız. Alan adı ücreti 15-20 tl. Senelik hosting ücreti 40-50 TL dir. Buna ek olarak tasarımcınıza artık kaça anlaşırsanız.

BLOG yazarlığından para kazanma? Blog yazarlığından nasıl para kazanırsınız tabiki bunun için sitenizin içeriğinin zenginleşmesi ve günlük ziyaretçi sayınızın artması en azında günlük 1000 kişiyi geçmeniz gerekir. Ardından Google Adsense yada diğer internet reklamcılığı yapan firmalardan biriyle anlaşacaksınız.

Blog hakkında genel bilgiler bunlardır. Umarım fikir sahibi olmuşsunuzdur.

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*