25
Ocak

Google Google Earth 3 Boyutlu Nasıl Kullanılır?

Yazan: Alparslan  |  Kategori: Google  |  Okunma: 7.115 views
Google Earth 3 Boyutlu Kullanımı

Google Earth 3 Boyutlu Kullanımı

Bildiğiniz gibi google earth ile harita üzerinden görüntüler elde edebiliyoruz. Görüntüler eski olsada yer hakkında fikir edinmede bayağı bir faydası oluyordu. Google Earth ek olarak bir yama çıkardı ve bu yama ile mekanların 3 boyutlu görüntülerini elde edebiliyoruz. Peki bunu nasıl yaparız. Şimdi yazının devamında size bunu anlatacağım…

Bu işlemi 2 aşamada yapacağız. Önce Google Earth Programını indireceğiz ve Makinamıza kuracağız. Daha sonra google earth 3 boyutlu görüntüler için ikinci bir yama kuracağız. Aşağıdan devam edelim…

1- Google Earth indirmek için TIKLAYIN ve kurun. Daha sonra google earth ü çalıştırın ve kapatın. Sonra aşağıdan devam edin.

2- Google Earth 3 Boyutlu Plugini indirmek için  TIKLAYIN. İndirme bittikten sonra inen setup dosyasını çalıştırın. Kurulum bittikten sonra google earth i çalıştırın.

Bütün bu işler bittiğinde, Aşağıdaki google earth de aramanızı yapın. Geldiğiniz noktada Kırmızı işaretli saat butonuna basın ve mouse unuzun sağ tuşuna basarak aşağı çekin. Tam yere yaklaşacak ve görüntüleri 3 boyutlu olarak görebileceksiniz.

Google Earth 3d Kullanımı

Google Earth 3d Kullanımı

Peki Google earth resim kaydetme nasıl yapılır?

Bunun için Google earth ekranında sol üstteki Düzenle menüsünde görüntüyü kopyala seçeneğine tıklarsak o andaki görüntü hafızaya alınmış olur. Örneğin WORD programına yapıştır derseniz. O görüntü word dosyasına resim olarak yapışır.

 

 Yazının Etiketleri  

Yorum yapın