Zamanı algılamak

erken-yaslanma
Zamanı algılamak bütün bir yaşamın anlamını çözebilir. Zaman sürekli akması ilerlemesi bütün bir hiyerarşinin bir parçası görünümünde. Muhtemelen sürekli döngüdeki bu kurgu bizi bir yere götürmekte ve bu gizem bu gidişte gizli gibi görünüyor. Sürekli ayrılışların olduğu ortamlar hiç hareket etmeden duruşa işaret ediyor olabilir. Doğuyoruz büyüyoruz genç oluyoruz evleniyoruz çocuklarımız aynı devinime giriyor biz yaşlanıyoruz çürüyoruz ve ölüyoruz. Bütün bir kurgunun ölmekle bitmesi bütün bir kurguya hakaret gibi dursa da ipuçları içinde kanımca.

Zenginliklerimiz, mallarımız ve mülklerimiz hepsi arkamızda kalıyor toprağın altına girdiğimizde. Kesin bu kurguyu planlayan var ve inanışımız gereği kurgu sahibine Allah diyoruz. Bu mükemmel kurguda ona inanmak içinde inanmamak içinde sebepler bulmak isteyenler istediğini bulabilir kanımca. Ben Allah’a ve Peygamberine yürekten inanıyorum ve dediklerine uymak için elimizden geleni yapmamız gerektiğine iman ediyorum. Müslüman olmanın güzel insan olmakla eşit olduğunu düşünerek bunun bana hayatım boyunca avantaj sağlayacağını düşünüyorum.

Herşeyini çok rahat kaybedebilecek kadar zayıf insana imanın gerekliliğini onun dünya terapisi açısından son derece önemli olacaktır. Hepimize Allah doğruları göstersin ve güzel insan güzel yaşamlar nasip etsin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*