Sevgilerimizi korumalıyız

sevgiyi unutmak

Sevgimizi korumalıyız. Sağlığımıza dikkat ettiğimiz gibi, sevgilerimize de dikkat etmeliyiz. Hem de hepsine. Anne sevgimize, baba sevgimize, eşimize olan sevgimize, çocuklarımıza olan sevgimize, komşularımıza olan, akrabalarımıza, arkadaşlarımıza hepsine…

Zaman herşeyin üzerini tozlandırıyor. Zaman eskileri unutturuyor. İyiysede unutturuyor, kötüysede unutturuyor.

İşte incelik burada başlıyor. Kötü şeylerin üzerini tozlandırmasına müsade edebiliriz belki ama iyi şeylerin üzerini tozlandırmasına müsade etmemeliyiz. örneğin bir arkadaşımızla olan sevgimizi korumanın yolu, onun bize yaptığı iyilikleri fedakarlıkları unutmamak, onada bu konuda ona minnettar olduğumuzu söyleyerek bunun farkında olduğumuzu belirtmemiz gerekiyor. Bu hem onu hemde bizi diri tutacaktır.

Birbirini severek evlenmiş ve daha sonra şiddetli geçimsizlikten ayrılan bir sürü evlilik hikayeleri görmüşsünüzdür. Elbette ayrılmak çok doğal. Ama bu evliliklerin bitmesinin, kökünde mutlu ve sevgi dolu günleri unutmak olduğu aklımıza geliyor mudur?

Adına unutmak deyin, nankörlük deyin ne derseniz deyin? Sevgilerimizi korumalıyız bununda yolu sürekli onu birbirimize hatırlatmaktır. Teşekkür etmektir. Şükretmektir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*