Galaxy Note 3 özellikleri nelerdir?

Galaxy Note 3 - 3 Galaxy Note 3 - 2

Galaxy Note 3
Galaxy Note 3

Galaxy Note 2 nin peşinden en geniş ekranlı telefon olarak düşünülen galaxy note 3 le samsung ortalığı sallıyacak. Peki Galaxy Note 3 ün özellikleri nelerdir.

– Samsung’un en geniş ekranlı telefonu olacak.
– 5.9 inç’lik bir ekrana sahip olması beklenen Galaxy Note 3’ün aksine Galaxy Note’un ekranı 5.3, Note II’nin ise 5.5 inç’ti.
– AMOLED dokunmatik ekrana sahip olması beklenen Galaxy Note 3, Exynos 5 Octa model 8 çekirdek işlemci kullanacak.
– Ancak bu haliyle bile Galaxy Note 3 dünyanın en geniş ekranlı akıllı telefonu olamayacak. Zira bir başka teknoloji devi, 6.1 inç ekranlı akıllı telefonunu halihazırda duyurdu bile!
– Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde kamuoyuna tanıtılan Huawei Ascend Mate, dünyanın en geniş ekranlı akıllı telefonu olma özelliğini taşıyor.
– Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunan Ascend Mate, 163.5 mm uzunluğunda, 85.7 mm genişliğinde, 9.9 mm kalınlığında ve 198 gram ağırlığında tasarlanmış.
– Android 4.1.2 ”Jelly Bean” işletim sistemini kullanan melez cihaza, Huawei’ın Emotion kullanıcı arayüzü eşlik ediyor.
– 1.5 GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli (ARM Cortex-A9) Hi-Silicon K3V2 platformunun ve 2 GB RAM’in güç verdiği Ascend Mate’te dokunmatik kapasitif IPS ekranın çözünürlüğü 1920 x 1080 piksel (Full HD) değil; 1280 x 720 piksel (HD).
– Huawei Ascend Mate’in fiyatı ise 480 dolar olarak belirlendi ve ilk olarak Çin pazarında satışa sunuldu.

Kaynak: Hurriyet

Bekleyip göreceğiz. Galaxy Note 3 piyasayı nasıl sallayacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*