Erkek göğsü nasıl eritilir?

erkeklerde-gogus-buyuklugu

Erkeklerin güzel görünümüne etki eden en büyük faktörlerden biri, geniş omuz, bel bölgesi ve ğöğüs bölgesidir.

Erkeklerde büyük göğüslerin birtakım nedenleri olabilir. Bunların başında da hormonal dengesizlikle ile şişmanlık gelir. Peki büyüyen göğüsler nasıl küçültülür?

1.İyi bir diyetle: Yapılacak ilk şey abur cubur, fast food tarzı beslenmeye son vermek. Yüksek derecede doymuş yağlar, işlenmiş hazır gıdalar, hamburgerler, kızartmalardan bir an evvel kurtulun. Sebze, meyve, tahıllar, yağsız proteinler tüketilip bol su içilmelidir.

2.Jinekomasti, kadınlarda göğüs büyümesinin erkeklerde görülmesidir. Hormonal bir dengesizlik sonucu oluşabilir. Böbrek üstü bezleri ya da hipofiz bezindeki bir sorundan kaynaklanabilir. Kanserden kaynaklanıyor olabilir. Ergenlikle ilgili bir hormon değişimi ise sorun yoktur.

3.Aerobik ve egzersiz yapın. Kardiyo çalışmaları tavsiye edilir. Haftada 3-4 kez 1’er saat egzersiz yapın. Koşu, bisiklet, yüzme, kürek, merdiven çıkma gibi herhangi bir faaliyet olabilir. Halı saha maçı yapılabilir.

4.Göğüs kaslarınızı çalıştırın. Çalışan kaslar metabolizmayı hareketlendirirgöğüs kaslarını düzleştirip fazla kaloriyi yakar. Şınav ve mekik hareketleri uygundur.

5.Barfiks çekin. Bu hareket kollarla yukarıya asılı kalmak suretiyle vücudun ağırlığını kollara vererek göğüs kaslarının çalışmasını da sağlar.

6.Plastik cerrah ile görüşün. Yağ dokularını lposuction ile aldırabilirsiniz. Böylece genişleyen göğüs küçülecektir.

7.Doktora gidin. Östrojen ve testosteron hormonları ile ilgili olan bu durumu önlemek için ilaç kullanılabilir.

Düzenli spor herşeyin çaresidir. Düzenli sporu hayatımızın bir parçası haline getirmemiz gerekiyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*