facebook doğrulanmış simge (sayfa) talebi için neler gerekli?

Bir Sayfa veya profilde mavi bir simge () görürseniz, Facebook bu Sayfa veya profilin bu tanınmış kişi, medya şirketi veya markanın gerçek Sayfası veya profili olduğunu onaylanmış demektir.

Bu bilgiden sonra gelelim önemli hususlara….

Facebook doğrulanmış simge (sayfa) konusunda bir çok efsane dolanıyor. Bu konudaki dolandırıcılara dikkat etme amaçlı birkaç husus sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Sayfanın sadece gerçek kişiye ait olması doğrulama için kesinlikle yeterli değildir. Fan sayfalarının official sayfaların onaylanması için nüfus cüzdanı göndermek, yada o kişinin kurumsal yada resmi ünvanını gösteren kimlik yada resmi evrakları göndermek yeterli değildir. Bu sizi hayal kırıklığına uğratan aşağıdaki maili almanıza neden olacaktır.

Facebook sayfa doğrulama olumsuz başvuru örneği;
Resmi tıklayarak büyük olarak görebilirsiniz.
facebook sayfa dogrulama

 

Olumsuz başvurudaki mailde şunlar yazıyor… “İsteğiniz için teşekkürler. Bu hesabı inceledik ve şu anda doğrulanamayacağını tespit ettik. Profil veya Sayfa gerçek bir tanınmış kişiyi, markayı, işletmeyi veya kuruluşu temsil ediyor olabilir. Ancak doğrulama, Facebook‘un saygınlık standartlarına göre gerçekleştirilmektedir. Facebook‘ta hedef kitlenizle bağlantı kurmaya ve kitlenizi genişletmeye devam edeceğinizi umuyoruz. Ayrıca sizi taklit eden sahte hesapları şikayet etmenizi öneririz. Sizi taklit ettiğini düşündüğünüz bir hesabı nasıl şikayet edeceğinizi öğrenin:
https://www.facebook.com/help/167722253287296/?ref=CR
Teşekkürler,
SethC
Facebook”

Bu örnekte de görüleceği mavi simge yani doğrulanmış sayfa talebi için başvurmadan önce sayfa erişim değerini yükseltmemiz gerekmektedir. Evet en önemli nokta burasıdır. Buda tecrübelerimizden edindiğimiz hususa göre sayfa beğeni sayısının en az 2-3 katı erişime sahip olan sayfalar onaylanmaktadır. Bu duruma özellikle dikkat etmelisiniz. Başvurunun en önemli etkeni sayfa erişim değerleridir. Yani 100 bin beğenili bir fan sayfasına doğrulama talebi için başvuracaksanız öncelikle sayfa erişiminizin 250-300 bin civarında iken başvurmalısınız.

Peki sayfa doğrulama talebini hangi adresten yapacağız. Facebook sayfa doğrulama, doğrulanmış sayfa olma, mavi tık talebi başvuru adresi, https://www.facebook.com/help/contact/1448613808726619

Ama malesef linke tıkladığınızda sizinde göreceğiniz gibi şu an için bu servis Türkiye’den başvuruları kabul etmiyor. Bu link USA’da çalışıyor. Genelde sizin adınıza başvuru yapacak olanlar birleşik devletlerden başvuru yapmaktadırlar. Konuyla ilgili bilgiler bu şekilde. Sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*