Bilgisayarda yedek almak istiyorum, laptop yedek alma

Bilgisayarda yedek almak istiyorum, laptop yedek alma
Bilgisayarda yedek almak istiyorum, laptop yedek alma

Şunu hiç unutmayın ki, bilgisayarlar elektronik cihazlardır ve her an bozulma ihtimalleri vardır. Bu durumda mağdur olmamak için bilgisayarınızda yedek almanızı uzmanlar öneriyor. Gerek masaüstü bilgisayarınızdaki gerekse laptop ınızdaki bilgileri yedeklemek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz;

– Harici bir ortama taşımak: Bilgisayarımızdaki bilgileri harici hardisk yada usb flash disklere kopyalarak yedek alabiliriz. Bunu için herhangi bir elektronik markete giderek, harici hardisk alabiliriz. Bilgisayarımızdaki bilgilerin kapasitesine göre bir harici disk yada flash disk almak yeterli olacaktır. Hafta 1-2 defa yedek alarak tehlikeli durumlarda geri dönüş yapabileceğimiz bir korumamız olacaktır.

– CD yada DVD ye yedek almak: CD yada DVD ye yedek almak pek tasiye edilmesede yöntemler arasında vardır. Kaydedilebilir CD yada DVD ye yedeklerinizi alabilir ve saklayabilirsiniz. Ama CD ve DVD lerin çabuk çizilebilir olması bu ihtimali zayıflatıyor. CD nin kapasitesi 750 mb, DVD nin kapasitesi 4.3 gb civarlarındadır.

– Elektronik ortama yedek almak: Elektronik ortama yedek almakta seçeneklerden biridir. Gmail hesabınız varsa dosyalarınızı gmail hesabınızda yedek olarak tutabilirsiniz. Ama gmail şifrelerinize dikkat etmenizi öneririz.

– Backup üniteleri: Backup üniteleri uzman bir kullanıcı değilseniz yapabileceğiniz şeyler değildir. Bir uzmana danışarak kendinize yedekleme üniteleri alabilir ve yedekleme zamanlarını programlayabilirsiniz. Örneğin her hafta cuma günü saat 19.00 da dediğinizde. Her hafta bu zamanda planlanan yedekleme işleriniz yedekleme ünitesinin programı tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*