Peynir Çürüğü Kusması

Bebeklerde peynir çürüğü kusması denilen olayla ilgili aşağıdaki yazışmalar size fikir verecektir. Yinede her durumda doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Soru: Bebeğin kusması kesik peynir kıvamında ise mamanın yaradığı ve kötüsünü dışarı attığı anlamına geldiğini sanıyordum. Geçenlerde biri midesini üşüttüğü için öyle çıkarıyor dedi. Çok endişelendim. Oğlum çok az miktarda da olsa kesik peynir kıvamında çıkarıyor. Genelde gaz çıkarırken oluyor. Sizce neden olabilir? Bana yardımcı olabilir misiniz?

Yorumlar:

– bu durum gayet normalmiş bebek yaramayanı atarmış…bence endişelencek bişey yok benim bebeğimde peynirimsi kusuo gaz çıkarınca falan ben emziriyorum…midesini üşütse başka belirtilerde olurdu heralde…

– O kadar kusmaktan bişey olmaz ona kusmak denmez zaten, siz benim kızımı görseydiniz sürekli yoğurtlar kondururdu olur olmaz heryere, yavaş yavaş azaldı sonra da tamamen geçti. Eskiden hatta şu anda da çoğu kişi hazır almıyor hala yapıyor kusmuk bezi hazırlanırdı neden çünkü bebekler yediğinin bir kısmını çıkarır gayet normal.

– herhalde çökelek gibi geliyor.korkacak birşey değil benimkinde de olurdu.söyledikleri kadarıyla kilo alıyorlarmış.normaldır

– az miktarda kusmanın normal ama bende kokulu çıkmasının mideyi üşütmekle alakalı olduğunu biliyorum.benim kızımdada olmuştu.banyo yaptırdıktan sonra ev ne kadar sıcak olursa olsun çok çıplak bırakmamak gerekiyor.birde yiyeceklerin çok soğuk olmasınında bu mide üşümesini tetiklediğini biliyorum.

Yukarıdaki soru ve yorumlar anneysen.com sitesinden alınmıştır. Yinede her durumda doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*