bebeklerde balgamı ne söker

bebeklerde balgamı ne söker
bebeklerde balgamı ne söker

Bebeklerin balgam sorunları konusunda sizlerde çeşitli sıkıntılar mutlaka yaşamışsınızdır yada şu an yaşıyorda olabilirsiniz. Bebeğimiz üşüttü doktora gittik antibiyotik verdi yada iğne verdi. Bu durumda bebekte daha önceden oluşmuş balgam hala duruyor ve bebek bu balgamı atamıyordu. Aslında geniz ve balgam sorunlarda eşim ve bizim yaşadığımız tecrübe bebeğin bulunduğu ortamın çok kuru olmamasıdır. Bu konuda sobalı ise eviniz sobanın üzerinde sürekli bir çaydanlık yada başka birşey su bulundurun o bir şekilde içerinin havasına buhar verecektir. Yada diğer bir yöntem 80-150 TL arasında değişen fiyatlara satılan buhar makinalarından bir tane almak olmalıdır.  Bebekler iyileşseler bile daha önceden kalma balgamları atmakta sorun yaşayabilirler. Bu daha önceki balgamlar hatta onlarda kusmaya bile sebep olabilir. bu konuda Kadınlar kulübü sitesindeki paylaşımları aşağıda özetle geçelim… (Lütfen buradaki bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız)

Soru: “arkadaşlar bebeğim 25 günlük ama öksürüğü büyük adam gibi.
balgamı bir türlü atamıyor bu durumla karşılaşan anneler bana bi çare lütfen
bebeğim öksürdükçe benim ciğerlerim ağrıyor sanki çok zordayım antibiyotikte kullanıyorum 3 gündür ama geçmedi çok zoorrrrr…..”

Cevaplar:

– canım geçmiş olsun diyorum sadece çünkü maalesef bilmiyorum ne yapılabilir, içine limon sıkılmış bal öksürük için iyi diyorlar ama seninki çok küçük daha, bence doktor tavsiyesi olmadan bir şey kullanma, Allah korusun en hafif yan etkisi gaz sancısı bile olsa, o bebeğe de sanada yeter….

– eviniz kaloriferli, doğal gazlı yada elektrik sobasıyla mı ısınıosunuz, bakın eğer soba hariç diğer ısıtıcılar odanın havasını kurutuyor, havada nem olmayınca da bebekler hasta oluor, bebeğim doğar doğmaz hastaneden eve geldiğimiz günün akşamına eşim buhar makinesi getirdi geldi, çok şükür bu güne kadar bbebeğimde ne balgam ne başka bişiy olmadı, büyük insanda bile rahatsızlık veriyor bu durum, biz bebeğimle oturma odasında yatıyoruz doğumdan beri, kışın etkisiyle bi türlü kendi odalarımıza geçemedik, eşim yatak odasında yatıyor, buhar makinesi oturma odasında ve ara ara çalıştırıyorum, ama yaatak odasında buhar makinesi olmadığı için oranın havası kuru, eşim de sabah kalktığımda boğazlarım kupkuru oluyor diyor, bence bebeğin ve kendiniz için buhar makinesi alın çok pahalı birşey değil, eşim fakirinkini 75 ytlye almış, yanlız bizimkisi soğuk üflüyor, bir de iyonlu modelleri varmış, bence bu konuya bi dikkat edin derim, çünkü benden 2 gün önce doğum yapan bir arkadaşım da aynen senin gibi bebeğinde balgam olduğundan şikayetçiydi, evleri doğalgazla ısınıyor, buhar makinesini de almamışlar, bence bebeği evin havası nemli olmadığı için balgam oldu, geçmiş olsun canım

– adanada oturuyorum malüm burada kalorifer pek yaygın değil ufo ısıtıcıyla ısınıyoruz klima kurutuyor diye ufoyu tercih etmiştik. sanırım buda kurutuyo kurutmaz demişlerdi.buhar makinasınıda çok duydum kimisi memnun kimisi değil muallakta kaldığım için birde ufo kurutmaz dedikleri için çok elzem bulmamıştım ama çare olacaksa almak şart o halde

– bebeğinizin şikayeti balgamını atamamaksa antibiyotik dayamanıza gerek yok.
benim oğlumdada bebekken olmuştu.
öksürüyor,balgam oluşuyor ama byükler gibi balgamı çıkaramıyordu. doktora gidiyordum yine öksürük ve balgam oluşması için ilaç veriyordu.
halbuki balgam oluşmuştu zaten,sadece oğlum boğazından atamıyordu.
iyi bir KBB uzmanına gittim. ki kendiside şu anda kk ile anlaşma yapmış olan bir doktor.
oğlumun burnundan ince bir tüp sokarak boğazda birikmiş olan balgamı aldı.
küçücük çocuğun boğazından çıkanlara inanamazdınızkafamçokkarıştı
sonra rahatladı oğlum.
tavsiye ederim.

kaynak: www.kadinlarkulubu.com

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*