toplama işleminin önemi

toplama isleminin onemi
Toplama işlemi genel olarak bütün bir hayatımızda çok önemlidir. Dört temel işlem arasında yer alan toplama işlemi günlük hayatta çok sık kullanılmaktadır. Bu işlem ticari hesaplarda yaygın olarak kullanılan bir işlemdir. Sıradan hayatımızın her alanında çok sık olarak karşımıza çıkar. Peki toplama işlemini en sık nerelerde kullanmaktayız?
Alışveriş sırasında
Karşımızdaki kişiye para verirken
Karşımızdaki kişiden para alırken
Sayarak bir şeyler alıp verirken
Bir ürüne benzer bir şey eklerken ya da çıkarırken
Günlük hayatımızda bakkal ya da süpermarkete gittiğimizde para alış verişlerinde toplama işlemi çok sık faydalandığımız bir işlemdir. Aldığımız ürünlerle birlikte kasaya geldiğimizde kasadaki görevli aldığımız ürünlerin bedelini tek tek toplayarak bize hesap çıkartır. Biz de bu toplama işleminin sonucuna göre kasadaki görevliye para veririz.
Sene sonu geldiğinde teşekkür takdir belgesi almak için belirli bir puana ihtiyaç duyarız. Bu puanı hesaplamak için notlarımızı tek tek toplayarak sonuca ulaşırız.
Toplama işlemi olmasaydı günlü hayatımızda pek çok hesap işlemini yapamazdık. Bu nedenle toplama işleminin hayatımızda büyük bir yeri vardır. derszamani.net

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*