klima alırken nelere dikkat etmeliyiz?

klima alırken nelere dikkat etmeliyiz?, klima satın alma rehberi, klima seçimi, klima seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, nasıl bir klima almalıyım, klima rehberi
klima alırken nelere dikkat etmeliyiz?, klima satın alma rehberi, klima seçimi, klima seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, nasıl bir klima almalıyım, klima rehberi

Yaz geldi çattı. Belli ki bu sene fena bir yaz bizi bekliyor. Mayıs ayı itibariyle memleket fena yanmaya başladı. Klima alırken nelere dikkat etmeliyiz madde madde belirtelim;

– Öncelikle Çin’in piyasaya girmesiyle birçok değişik markalar gündeme geldi. Bu konuda dikkatli olmalı, servis ağı ve güvenilirliğini ispatlamış markalara yönenilmelidir.

– Özellikle servis ağının şehrimizde kaç tane bulunduğunu araştırmalıyız.

– Kapasiteye düzgün karar verilmelidir. Kapasite kararı verirken odanızı ölçün ve klimanızı alırken bunu satın alacağınız bayiyle konuşarak tam ölçüsüne karar verin. Örneğin 4 metre eni, 5 metre boyu olan bir odamız 20 m2 dir. 20 m2 yi kaldıracak klima istediğinizi bayinize söyleyin ve seçenekleri değerlendirin.

– Klima alırken bir diğer konu A enerji sınıfı ve invertör teknolojisini içeren cihazlar almaya özen göstermeliyiz. Bu elektrik masrafınız konusunda size inanılmaz avantaj sağlayacaktır. Sürekli dur kalk yapan cihazlardansa çift kompresör sistemiyle görev yapan ve kendisini rölantide tutarak daha az enerji harcayan klimalar almak daha sağlıklıdır.

– Hava temizliği yapabilen ortamı temizleyen ion klimalarda seçiminizde karar vermeniz gereken bir diğer özellik.

– Klimaların konfor sağlayan özelliklerinede dikkat etmelisiniz. Bunlar , sessiz çalışma yeteneği, LCD ekran, nem alma modu, uyku modu ve zamanlama özelliği gibi özellikleri aklınızda tutun yada notlarınız arasına alın.

– Günümüz elektronik tüketim cihazları artık çevre dostu özellikleriylede birbirilerinden ayrılmaktalar. R410A özelliği olan ve atmosfere kötü gazlar yaymayan klimalar tercih sebebiniz olmalıdır.

Serin bir yaz diliyoruz…Umarım iyi bir klima sizin olur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*